Kasa fiskalna farex

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w wszelkim sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie wykonywana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co zatem stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic innego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zarejestrować zakup i wielkość podatku ciepłego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, i informacje o zakupach rejestrowane są w obcej zabezpieczonej pamięci.

Już w Polsce kasy są wyposażone w myśl fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego daje się łączna kwota podatku i ceny brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na właściwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są stosowane w sumach kwalifikują się zarówno na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów także usług));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie wykonywane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma