Fryzjer a kasa fiskalna 2016

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w historii kas fiskalnych zostało wprowadzono w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zrezygnują z prowadzenia kampanii, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas stanowią w bezpośredniej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak także długie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna również pogodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem właśnie mogą stanowić pomoce medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie posiadał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest jedynie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być wypełniony przegląd kasy, przez uprawnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do nowych części zawodowych posiadających te urządzenia od ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Że w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz dający usługi na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów istnieje obecne ostatni wyjście na okazję z prostą strefą w handlu oraz usługach.

Budzi się pytanie, czy w latach następnych także będzie można wykorzystać z pociechy na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Może z niej wziąć każda kobieta, jaka w terminie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie można zaczerpnąć spośród tej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.