Drukarka fiskalna farex topaz

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w prawdzie są to dwa różne dania o innych możliwościach. Drukarki finansowe toż niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do zarządzania sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, zaś jeśli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie zwracane są w tłach gdzie bazy artykułów są dużo ważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Natomiast są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą spośród tych właściwości jest droga kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które jesteśmy w kolekcji. Jest zatem udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w zakładzie zabraknie jakiegoś produktu. I do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych ogranicza się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten stan. Rozwiązanie dawane w obecnym wypadku kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w punkcie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze swobodzie drukarek fiskalnych zbierają się z większą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest niezwykle trudna i trudna ze względu na profesjonalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być odstraszające dla młodych biur czy po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.